Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.hodina - Francouzské copánky

10. 1. 2008
 FRANCOUZKÉ COPÁNKY
Pokud máš někdy pocit, že by to v tvém celkovém vzhledu chtělo nějakou změnu, ale nechceš třeba měnit délku vlasů, můžeš zkusit francouzské copánky tzv. corn rows. Zaplést si je můžeš nechat od nějakého šikovného kamaráda nebo navštívit kadeřnictví, kde takové zaplétání dělají. Účes zapletených copánků má mnoho výhod. Budeš vypadat jinak než ostatní holky ve třídě a také si chvíli odpočineš od péče o vlasy. Tento způsob úpravy vlasů je totiž nenáročný a měl by vydržet 2 až 5 týdnů. 

A co přesně to ty francouzské copánky jsou? Jedná se o copánky pletené těsně při hlavě tak, že se postupně přibírají pramínky vlasů. Zaplétají se buďto z vašich vlastních vlasů nebo je lze plést s přídavkem umělých vlasů. Ty prodlužují trvanlivost účesu na 2-5 týdnů. Pro napletení těchto copánků by vaše vlasy měly být minimálně cca 7- 10 cm dlouhé. Záleží na typu a množství vlasů. Pletou se různě podle přání v pruzích, vlnách, kolech … o různých tloušťkách, průměrech … lze zaplést vlasy na celé hlavě nebo jen na půlce … dá se kombinovat ještě například s rasta copánky … takže nakonec můžete mít na hlavě opravdový originální účes. Díky své prakticky žádné nutnosti údržby jsou velmi oblíbeným účesem na dovolené a to jak v létě k moři tak i v zimně na hory (stálost účesu i po sundání čepice). Tento extravagantní účes se může stát i velmi originálním večerním, společenským účesem. Ztrvalené vlasy nedoporučuji takto splétat.

Cenově se zaplétání pohybuje v rozmezí od 100,- do 700,- Kč, kde záleží především na náročnosti zaplétání a délce vlasů. No a komu se nechce zaplatit tolik penaz, může si navzájem s kamarádkou zaplést copánky sám. On i samotný účes z "obyčejných" copánků doplněný třeba čelenkou vypadá také zajímavě. Záleží jen na vás.

O pletení copánků existují i knížky s návody, jak na to. Zeptejte se u vás v knihkupectví a určitě nějakou seženete. Třeba se vám zaplétání tak zalíbí, že se ho skvěle naučíte a budete vy tou osůbkou, co bude zaplétat hlavy všem okolo.


Své otázky mi posílejte na mail Rudolphova@seznam.cz
Vaše madam Rudolphová
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trvanlivost účesu

(míšA,RASTA4U, 7. 4. 2008 10:27)

pět týdnů není žádná hloupost. Fr.copánky bez přídavku um. vlasů vydrží podle kvality tvých vlasů,počtu a utaženosti copánků a pak samozřejmě podle toho,jak se o ně staráš (černoši si třeba na spaní ovazují kolem hlavy átky,coš je výrazná pomoc).Dalším faktorem je i rychlost růstu vlasů... Moje copánky jen z vlasů vydrží 1-2-3-4 týdny...

míšA,RASTA4U
pletení rasta copánků, francouzských copánků

rasta4u@seznam.cz
www.rasta4u.estranky.cz

2-5 TÝDNŮ

(Katka Nováková, 15. 3. 2008 22:31)

Dva až pět týdnů? To je hloupost. Francouzské copánky vydrží max. 3 týdny, aby vypadaly dobře, netřepily se. A navíc, když se člověk stará o vlasy,tak posoudí že vlasy si s copánky neumyje pořádně a to víc než dva týdny nevydrží.