Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. hodina - Kameny žijí

13. 4. 2007

Nazdárek, moji milí studentíci!

K úkolu z minulé hodiny: Moc mě mrzí, že jste mi nikdo neposlali báseň o kamenech. Škoda. Básničky posílejte klidně i teď, ale už za ně nebudete obodováni.

Pár informací : Poznámky z této i příchozí hodiny si můžete vyzvednout u školní knihovnice. Jinak si prosím dělejte výpisky z hodiny. Ve Wordartu si založte sešit a pište do něj své vlastní poznámky nebo ty od knihovnice. A teď už k dnešní výuce.

Jak už jste jistě zjistili z názvu dnešní hodiny, budeme se bavit o tom, že kameny žijí. Zdá se to jako něco velmi legračního, ale je to pravda.Teď dobře poslouchejte... Kameny jsou v porovnání s živočichy a rostlinami nepohyblivé, "neměnné", ale při pozornějším pohledu zjistíme, že se rovněž rodí, žijí a v proměně umírají, aby se znovu, i když v jiné formě, narodily. Nejsou tedy věčné, neměnné, tedy navždy "mrtvé", nýbrž žijí podobně jako my.
Kameny se navenek projevují vibrací. Dobře si to slovo zapamatujte, píšete-li si vlastní poznámky, nějak si ho zvýrazněte.
Kameny jsou živoucími svědky naší vlastní minulosti.
Zejména v drahých kamenech se v nejvyšší míře koncentruje energie Matky Země - každý z těchto kamenů nám poskytne určitý podíl svého vlnění, své energie.
Kameny reagují na oscilaci našich myšlenek a pocitů. Dobrým vztahem k nim, láskou a pohlazením, posílíme jejich schopnosti.

Tak, to už by stačilo. Dobrovolný DÚ: Tentokrát bude legrační a obzvlášť pro ty, co rádi kreslí. V této hodině jsme se bavili o tom, že kameny žijí podobně jako my lidé. Zkuste v programu Malování nebo jiném výtvarném programu, klidně i pomocí fotomontáže zhotovit obrázek kamene/člověka ( kámen, který má ruce, nohy a obličej ), na známou adresu  xlaylax@seznam.cz do 4. května do 18.00!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omluva

(Kayla Jamesová, ředitelka, 18. 5. 2007 14:47)

Pardon, nemá tam být příchozí, ale předchozí.