Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. hodina - Léčebné způsoby

29. 10. 2007

Já vím, já vím, já vím... už jsem dlouho nepřidala žádnou hodinu... Ale nebojte, teď to napravím. Budeme se bavit o léčebných způsobech.

Důležitou roli hraje při léčení určitých nemocí druh kamene, jeho barva nebo tvar. Může se jednat o krystal nebo o broušenou formu. Ovšem kámen, který nás osloví, je vždy ten pravý.

Amulet, talisman a korále
Amulet a talisman jsou kameny ochranné a varující (před černou magií, nehodou a uřknutím) nebo nám prostě přinášejí štěstí. Držíme je v rukou, pohráváme si s nimi nebo je nosíme ve formě šperku na těle.

Metoda čaker a masáže
Kameny pokládáme podle povahy a oblasti poruch a nemocí na příslušné čakry(čakra=centrum energie). Léčbu podporujeme masážemi nebo přikládáním kamenů přímo na postižená místa. Meditujeme s nimi a převracíme je v dlani. Při odvykání závislostí na tabák, alkohol, medikamenty a drogy nebo při poruchách řeči je vkládáme do úst pod jazyk (fuj!).

Vody a elixíry
Pro přípravu vod a elixírů používáme pramenitou nebo minerální vodu bez příměsí. Nejobvyklejší způsob je, že vložíme kámen přes noc do vody, kterou pak ráno po douškách na lačný žaludek nebo v průběhu dne vždy před jídlem. Pozor, kámen musíte napřed důkladně očistit (např. od bláta nebo písku). Vnější postižená místa touto vodou potíráme. Další podpůrná metodou je koupel.

Přímé vnitřní užívání
Přímé vnitřní užívání kamenů bylo známé již v dávnověku. Kámen byl mlet a drcen na prach a takto, často společně s jinými druhy, vnitřně užíván. Jelikož jsou mnohé kameny jedovaté nebo obsahují stopy těžkých kovů, nelze dnes tuto metodu bezvýhradně doporučovat!!!

A jako vždy DDÚ. Dnes má dvě části.

1) Napište mi, jestli máte nějaký amulet nebo talisman a jaký k němu máte vztah. Pokud nemáte, napište mi zdůvodnění.
2) Znáte nějaké čakry? Napište mi aspoň tři (za každou je bod). Můžete ale i víc.

DDÚ posílejte na xlaylax@seznam.cz do 17. listopadu 2007 do 18:00!!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář